Oprava pianové a klavírové mechaniky

Oprava pianové a klavírové mechaniky

Oprava pianových a klavírových mechanik

                     Nabízíme Vám opravu pianové a klavírové mechaniky za použití kvalitních materiálů a náhradních dílů všech výrobních značek a modelů. Provádíme výměnu kladívek, dusítek, výměnu plstí a poškozených mechanikových dílků i drobné opravy jako přebroušení kladívek, výměna tkanic, pérek atd. Zákazník si může sám vybrat použitý materiál podle ceny a kvality. Součástí opravy je také poskytovaná záruka na provedené práce a na materiál použitý při opravě i levnější nákup náhradních dílů (viz. Klavírnický materiál). 

Cenu za opravu mechaniky Vám rádi vypočítáme na e-mailu: piano.service@tiscali.cz

 

Anglická mechanika - vídeňská mechanika

               Významný rozdíl mezi anglickou mechanikou a  vídeňskou mechanikou je ve vnitřním uspořádání tvaru mechaniky, rozdílnému řešení v umístění ozvučné desky a velikostí prostoru pro mechaniku. Označení anglická mechanika je spojováno s její výrobou v Anglii. Můžete se setkat i  s výrazem poloanglická mechanika. Jedná se o konstrukční typy mechanik jednotlivých výrobců hudebních nástrojů, které jsou odlišné od současně používané konstrukce.

               U klavírů se v současnosti používá Herz – Érardova mechanika zvaná také jako dvojrepetiční.  Můžeme se setkat  s klavírovou mechanikou s jednou pružinkou nebo s dvojitou pružinkou.

             Pianinová mechanika konstruktéra Roberta Wornuma prodělala dvě základní vývojové změny a to v umístění dusítka. Z počátku byla vyráběna a používána mechanika s vrchním dusítkem (dusítka jsou umístěná nad kladívky), po inovaci mechanika se spodním dusítkem, která se používá dodnes (dusítka jsou umístěna pod kladívky).

                      Anglická mechnika klavír - jednopružinka                                                                Pianinová mechaniky - spodní dusítko

                                                                                              

V této kategorii nejsou žádné produkty.